Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Kateřina Černá
vloženo: 16.07.2013

Zámek NapajedlaAdresa:  Zámecká 265, Napajedla 763 61
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 331

Web:  odkaz
Lokalita:  Zlínsko

Zámek

NAPAJEDELSKÝ ZÁMEK - BAROKNÍ SKVOST NA ROZHRANÍ REGIONŮ

Zámek Napajedla je postaven ve stylu pozdně francouzského baroka. Je to elegantní, jednoduchá volně stojící dvoukřídlá budova ve tvaru písmene „U“, kde ve třech podlažích, mimo pokojů služebných a příslušenství, bylo přes 50 obytných místností. Dominantou zámku je zcela jistě nádherný kruhový zrcadlový sál, který sloužil především pro přijímání návštěv na zámku či k tančení při slavnostních příležitostech. Dále je zde salonek holandských mistrů, barokní salonek, rozlehlá zámecká jídelna a celá řada dalších zajímavých prostor. V místnostech v prvním patře jsou vysoké stropy, které jsou bohatě štukované.

Vchod s hlavním schodištěm je na východní straně budovy. Ze severní strany je terasa, která je podsklepená. Reprezentativní zámecká budova monumentalizovaná svou polohou představuje nepochybnou kvalitu z hlediska dějin moravské barokní architektury a představuje svébytný vklad do evropských uměleckých proudů poslední třetiny 18. století. Je nutno dodat, že výstavba zámku pokračovala i za dědiců panství, rodu Kobenzlů, Stockau a Baltazzi. Zvláště poslední ze jmenovaných majitelů panství se výrazně zapsal do historie Napajedel založením hřebčína - chovu anglických plnokrevníků v roce 1886. První polovina 20. století, za vlastnictví paní Marie Baltazzi přinesla neobarokní stavební úpravy a do dnešních dnů se objekt dochoval v málo pozměněné podobě. Zámek je obklopen desetihektarovým parkem z větší části v anglickém stylu, se spoustou vzácných dřevin a romantickým rybníčkem s lekníny uprostřed parku.

V současné době je zámek příjemným místem k odpočinku, centrem kulturního a sportovního života, příjemným bodem ke společenským setkáním. Je rovněž jedinečným místem pro konání svatebních obřadů či svatebních hostin, rodinných oslav, různých firemních a společenských akcí. Nejen při těchto akcích můžete využít nově zrekonstruovaných pokojů ve třetím patře zámku, které jsou zařízeny v shabby chic stylu. Ubytování na zámku si můžete dopřát v průběhu celého roku a vybírat můžete například z nabídky balíčků zvýhodněného zámeckého ubytování.
Máte také možnost navštívit prohlídku historických prostor zámku a galerii vín a obrazů v nově otevřených sklepech zámku.

Zámek Napajedla je také místem kde se konají Kurzy vaření v rámci Moravského kulinářského institutu www.mokul.cz. V roce 2011 byl na zámku založen J. A. Bata golf club, nyní tak můžete využít Indoor golfového centra v prostorách zámku Napajedla a v létě i driving range, puttingu a chippingu v zámeckém parku www.jabatagolfclub.cz.

Filozofie zámeckých služeb

„Hledejme společně cestu k lepšímu životu..."

V dnešní uspěchané a hektické době často nemáme čas se zastavit. Řítíme se světem hlava nehlava, zapomínáme na volný čas, rodinu, přátele, nestaráme se o své tělo a ducha. Někdy bychom rádi zpomalili, ale neumíme to anebo je pro nás těžké být se sebou samým, s vlastním já. Zámek Napajedla se svým holistickým přístupem k životu, k člověku nabízí rozličné aktivity, kterými vás chce obohatit a inspirovat ve vašem životě. Naše vize je postavena na pěti základních pilířích, které vás budou směřovat ke spokojenějšímu životu. Jsou také prevencí a vedou k  dobré psychofyzické kondici.

POHYB – pravidelný pohyb vede ke zlepšení zdravotního stavu, a proto vám nabízíme v našem zámeckém areálu různé sportovní aktivity: golf, tenis, jógu, nordic walking, projížďky na kole.
ROVNOVÁHA – vyváženost všech činností je základem spokojeného života – strava, pohyb, relaxace, práce, rodina, seberozvoj – vše musí být v harmonii, abyste mohli být ve svém životě šťastní. Pokud nevíte, jak na to, rádi vám ukážeme cestu.
STRAVA -  vyvážená strav tvoří základní kámen zdravého života. Kvalitní suroviny pro přípravu jídla by měli být samozřejmostí. V zámku Napajedla vám nabídneme pokrmy ve stylu „slow foodů, tzn. z lokálních surovin.
SEBEROZVOJ – život každého z nás by neměl být stagnace. Měl by to být koloběh, který pluje stále dopředu. Pokud chceme vzkvétat, měli bychom se zajímat o dění kolem sebe, vzdělávat.
ZÁBAVA –VOLNÝ ČAS – v našem životě nesmí chybět zábava, relaxace, inspirace. Tu zde můžete nacházet nejenom na prohlídkách, výstavách, ale také kurzech vaření či designu.

Adresa:

Zámecká 265
Napajedla 763 61

www.zameknapajedla.cz
info@zameknapajedla.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:Josef Jarmara | 09.03.2012 12:39dobrý názor | 1286 hlasů

,cb

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ...
zobrazit detailHodnotilo 13 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.9/10

Rudolf Jelínek Vizovice - Exkurze s chutí a vůní slivovice

Rudolf Jelínek Vizovice - Exkurze s chutí a vůní slivovice

Při návštěvě Distillary Landu ve Vizovicích má každý návštěvník možnost seznámit se s tradicí výroby slivovice na Valašsku a také s historií a současností společnosti RUDOL...
zobrazit detailHodnotilo 159 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Rekreační středisko a penzion poskytuje ubytování, rekreační pobyty, školy v přírodě, sportovní soustředění, letní tábory.
zobrazit detailHodnotilo 88 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Ubytování a restaurace v příjemném prostředí Horňácka.
zobrazit detailHodnotilo 135 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Zámek Vizovice

Zámek Vizovice

Zámek ve Vizovicích nechal v polovině 18. století vystavět na místě bývalého cisterciáckého kláštera olomoucký kanovník a pozdější biskup královéhradecký Heřman Hannibal z ...
zobrazit detailHodnotilo 340 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se