Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: LEM
vloženo: 09.02.2018

Zámek NelahozevesAdresa:  zámek Nelahozeves 1
Město:  Nelahozeves 27751
Hodnocení: 5.7 / 10 hlasů: 339

Web:  odkaz
Lokalita:  Stř. Čechy - severovýchod

Zámek


Renesanční zámek Nelahozeves pochází z 16. století a leží nad řekou Vltavou pouhých 35 km od Prahy. Snoubí se v něm historie českšlechtické rodiny, krása okolní přírody a kulturní dědictví jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek střední Evropy.

Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů ilustruje, jak vypadal život urozené rodiny v 19. století. Interiéry dvanácti pokojů inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858–1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou příležitostně vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z roudnické Lobkowiczké knihovny. Tato knihovna čítá 65 000 svazků a dnes je spolu s hudebním archivem umístěna v prostorách zámku.

Kromě klasických prohlídek zámek nabízí i dětské prohlídky Život šlechtice od dětských střevíčků.

Na zámku Nelahozeves se konají oblíbené akce pro rodiny s dětmi, které oslavují staročeský život na venkově. Hrnčířské slavnosti, Zámecké dýňování a vánoční Adventní slavnosti představují místní řemesla, hudbu a hry; součástí programu jsou i divadelní představení. Nechybí široký výběr jídel, vína a domácích specialit.

První patro zámku tvoří veřejnosti nepřístupné salonky, které jsou ideální pro pořádání koncertů, svateb, gala večeří nebo konferencí.

Otevírací doba v hlavní sezóně

(24. března 2018 – 28. října 2018)

Zámek Nelahozeves je otevřen návštěvníkům každý den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 (poslední prohlídka vychází v 16:00). Prohlídku zámecké expozice je možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce a trvá přibližně 50 minut. Maximální počet osob v jedné skupině je 20.

Otevírací doba v zimní sezóně

(30. října 2017 – 23. března 2018)

Zámek je uzavřen veřejnosti. Skupinovou prohlídku zámku lze zajistit po předchozí domluvě i mimo sezónu. V případě zájmu o rezervaci prohlídky a informace o podmínkách pro její uskutečnění nás prosím kontaktujte na michaela.martinicka@lobkowicz.cz nebo čísle +420 315 709 154.

Zámek Nelahozeves

adresa: Zámek Nelahozeves, Nelahozeves 1, 277 51 Nelahozeves
telefon: +420 315 709 111
email: info@zameknelahozeves.cz

www.zameknelahozeves.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:LEM | 17.07.2013 09:56dobrý názor | 1220 hlasů

LETNÍ NELAHOZEVES DĚTEM Navštivte během prázdnin zámek Nelahozeves a vyberte si z lákavé nabídky aktivit zaměřených především pro rodiny s dětmi. Na každý den jsou připraveny dětské prohlídky „Život šlechtice od dětských střevíčků“. Jsou určeny dětem od 4 do 12 let. Během této speciálně připravené prohlídky se děti dozví, jak v dávných dobách žily na zámku děti a jakými radostmi a strastmi procházely. Na prohlídku navazuje kreativní dílnička. Na zámeckém nádvoří už netrpělivě čeká princezna Polyxena na svoji záchranu ze spárů zlého draka. Splněním sedmi úkolů se mohou děti pokusit o její vysvobození. Pokud je všechny splní, získají diplom princezny Polyxeny a malou odměnu. Zábavná hra „Zachraň princeznu Polyxenu“ bude pro děti připravena po dobu prázdnin každý den. Pokud rádi soutěžíte a sportujete, pak Vás určitě zaujme víkendové „ Zámecké zahradní klání“, plné různých aktivit, při kterých si děti mohou změřit své síly nejen mezi sebou, ale také se svými rodiči. Poobědvat nebo občerstvit se můžete v Zámecké restauraci nebo na nádvoří zámku. Novinkou letošního léta je rozmanitá nabídka pikniků, které si můžete v restauraci předem objednat. Vychutnat si je můžete v zámecké zahradě, kde si zároveň příjemně odpočinete. Pro více informací o naší prázdninové nabídce navštivte webové stránky www.zameknelahozeves.cz.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Rodinný park Mirakulum

Rodinný park Mirakulum

Zábavu v parku najdou děti všech věkových kategorií. Většinu herních prvků mohou využít i rodiče. Zábavnou část se stovkami atrakcí doplňují naučné stezky.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Muzeum zahrnuje zámek Roztoky s přilehlým parkem, unikátní Ateliér Zdenky Braunerové a nabízí návštěvu výstav a kulturních akcí.
zobrazit detailHodnotilo 13 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Golf Club Zlonín

Golf Club Zlonín

Golf jako radost a zábava a hra pro každého...
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Nymburk

Nymburk

Počátky osídlení strategického opukového pahorku nad řekou Labe, přes níž vedl vyhledávaný pravěký brod, sahají hluboko do historie. Svědčí o tom řada archeologických nálezů...
zobrazit detailHodnotilo 402 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen.
zobrazit detailHodnotilo 129 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se