Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: LEM
vloženo: 26.06.2019

Zámek NelahozevesAdresa:  zámek Nelahozeves 1
Město:  Nelahozeves 27751
Hodnocení: 5.7 / 10 hlasů: 380

Web:  odkaz
Lokalita:  Stř. Čechy - severovýchod

Zámek


Renesanční zámek Nelahozeves pochází z 16. století a leží nad řekou Vltavou pouhých 35 km od Prahy. Snoubí se v něm historie českšlechtické rodiny, krása okolní přírody a kulturní dědictví jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek střední Evropy.

Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů ilustruje, jak vypadal život urozené rodiny v 19. století. Interiéry dvanácti pokojů inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858–1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou příležitostně vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z roudnické Lobkowiczké knihovny. Tato knihovna čítá 65 000 svazků a dnes je spolu s hudebním archivem umístěna v prostorách zámku.

Kromě klasických prohlídek zámek nabízí i dětské prohlídky Život šlechtice od dětských střevíčků.

Na zámku Nelahozeves se konají oblíbené akce pro rodiny s dětmi, které oslavují staročeský život na venkově. Hrnčířské slavnosti, Zámecké dýňování a vánoční Adventní slavnosti představují místní řemesla, hudbu a hry; součástí programu jsou i divadelní představení. Nechybí široký výběr jídel, vína a domácích specialit.

První patro zámku tvoří veřejnosti nepřístupné salonky, které jsou ideální pro pořádání koncertů, svateb, gala večeří nebo konferencí.

Otevírací doba v hlavní sezóně

(23. března 2019 – 28. října 2019)

Zámek Nelahozeves je otevřen návštěvníkům každý den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 (poslední prohlídka vychází v 16:00). Prohlídku zámecké expozice je možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce a trvá přibližně 50 minut. Maximální počet osob v jedné skupině je 20.

Otevírací doba v zimní sezóně

Zámek je uzavřen veřejnosti. Skupinovou prohlídku zámku lze zajistit po předchozí domluvě i mimo sezónu. V případě zájmu o rezervaci prohlídky a informace o podmínkách pro její uskutečnění nás prosím kontaktujte na Alena Vlčková, alena.vlckova@lobkowicz.cz, nebo čísle +420 725 525 473.

Zámek Nelahozeves

adresa: Zámek Nelahozeves, Nelahozeves 1, 277 51 Nelahozeves
telefon: +420 724 557 617 a +420 725 525 473
email: info@zameknelahozeves.cz

www.zameknelahozeves.cz

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:LEM | 17.07.2013 09:56dobrý názor | 1530 hlasů

LETNÍ NELAHOZEVES DĚTEM Navštivte během prázdnin zámek Nelahozeves a vyberte si z lákavé nabídky aktivit zaměřených především pro rodiny s dětmi. Na každý den jsou připraveny dětské prohlídky „Život šlechtice od dětských střevíčků“. Jsou určeny dětem od 4 do 12 let. Během této speciálně připravené prohlídky se děti dozví, jak v dávných dobách žily na zámku děti a jakými radostmi a strastmi procházely. Na prohlídku navazuje kreativní dílnička. Na zámeckém nádvoří už netrpělivě čeká princezna Polyxena na svoji záchranu ze spárů zlého draka. Splněním sedmi úkolů se mohou děti pokusit o její vysvobození. Pokud je všechny splní, získají diplom princezny Polyxeny a malou odměnu. Zábavná hra „Zachraň princeznu Polyxenu“ bude pro děti připravena po dobu prázdnin každý den. Pokud rádi soutěžíte a sportujete, pak Vás určitě zaujme víkendové „ Zámecké zahradní klání“, plné různých aktivit, při kterých si děti mohou změřit své síly nejen mezi sebou, ale také se svými rodiči. Poobědvat nebo občerstvit se můžete v Zámecké restauraci nebo na nádvoří zámku. Novinkou letošního léta je rozmanitá nabídka pikniků, které si můžete v restauraci předem objednat. Vychutnat si je můžete v zámecké zahradě, kde si zároveň příjemně odpočinete. Pro více informací o naší prázdninové nabídce navštivte webové stránky www.zameknelahozeves.cz.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

Pokud hledáte místo, kde si vy a hlavně vaše děti budou připadat jako v pohádce a zároveň se i něco naučí, tak už pátrat nemusíte. Park plný zázraků leží ve středočeských M...
zobrazit detailHodnotilo 5 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen.
zobrazit detailHodnotilo 154 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska ve své činnosti navazuje na více než stoletou tradici, na jejímž počátku bylo založení Krajského muzejního spolku v roce 1885.
zobrazit detailHodnotilo 1985 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Čertovy hlavy

Čertovy hlavy

Velmi příjemná procházka, kde se můžete těšit na sochy Václava Levého, jako jsou Čertovy hlavy, Harfenice či Had. Zpestřením okružní trasy je loupežnická jeskyně a Blaník.
zobrazit detailHodnotilo 6568 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Pokud se narodí dvě, tři nebo dokonce více miminek najednou, bývá to často považováno za zázrak.
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se