Reklama

Turistická oblast

Jižní Čechy

základní popis:
Malebná pohlednice českého venkova, kraj plný slunce a radosti ze života. To je ukázka starého českého venkova s červenými střechami a silnými kamennými zdmi. Ať je to goticko-renesanční zámek, mohutné pomezní pevnosti, které střežily neklidné česko-rakouské hranice, nebo šlechtické sídlo, stále si můžete povšimnout typického rukopisu.
Zachovalé jihočeské vesnice s domy ve stylu selského baroka kontrastují s historickými městy s bohatými renesančními štíty. Navštivte jakékoliv z měst tohoto kraje a zcela určitě najdete místo, kde na vás bude dýchat historie a umění. Nesmíme také zapomenout na husitskou minulost. Na cestách působivou lesnatou krajinou vás bude provázet řada rybníků, vodních toků a bizarních skladních útvarů. Uprostřed bohaté přírody tu najdete bezpočet zajímavých míst.
Navštivte rozsáhlé zříceniny hradu s valy a dělovými baštami, najděte minutku na shlédnutí zdejší pomezní pevnosti s unikátní sbírkou středověkých zbraní. Zajímavá je rovněž jeskyně s ojedinělým kamenným schodištěm ve vrstvách mramoru a amfibolitů. Vydejte se za dobrodružstvím úzkokolejnou železnicí, zkuste se plavit po Lužnici a Nežárce, objevte utajenou krásu Terezina údolí u Nových Hradů, vypravte se nejstarší železnicí z Českých Budějovic třeba až do rakouského Lince, zahrajte si golf či prostě relaxujte v důmyslné síti umělých stok a rybníků. Jižní Čechy jsou rekreační oblast stvořená pro vodní sporty, vyhlídkové plavby po přehradní nádrži či rozmanité výhledy.

Katalog

Tipy na výlet

Chýnovské jeskyně

Chýnovské jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována ...
zobrazit detailHodnotilo 2181 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Protivín

Protivín

Protivín vznikl jako tvrz a vesnice na brodu přes říčku Blanici v roce 1282. Tvrz byla později přestavěna na hrad.
zobrazit detailHodnotilo 2311 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Stezka permoníků

Stezka permoníků

Trasa naučné stezky Po stopách permoníků ze Zlaté hory vede Ražicemi a jejich blízkým okolím asi 8 km jižně od Písku.
zobrazit detailHodnotilo 2284 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Jaderná elektrárna Temelín - Informační centrum

Jaderná elektrárna Temelín - Informační centrum

Jaderná elektrárna Temelín leží přibližně 24 km od Českých Budějovic a 5 km od Týna nad Vltavou.Je nejmodernější jadernou elektrárnou v Evropě.
zobrazit detailHodnotilo 2654 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.1/10

Blatná - město, zámek

Blatná - město, zámek

Někdejší město růží a majoránky dnes zaujme krásným zámkem, daňky a pěknými procházkami.
zobrazit detailHodnotilo 3061 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Zobrazit další (165 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se