Reklama

Turistická oblast

Krkonoše

základní popis:
Podlehněte kouzlu vysokých hor, nejnavštěvovanějšímu ráji pěší turistiky, ale hlavně oblíbenému cíli pro zimní sporty. Kvalitní lyžařské areály, udržované běžecké tratě a ideální sněhové podmínky dělají tuto oblast rájem zimních sportů. V létě zas najdete horské svahy proměněné v rozkvetlé nekončící louky a dravé řeky svádějící k vodním sportům. Uprostřed netknuté přírody můžete procházet či projíždět kilometry turistických tras vedoucích k pramenům Labe či krkonošským vodopádům. S dlouholetou tradicí této turistické oblasti přichází i malý bonus v nabídce trochy luxusu ve formě krytých bazénů, golfu na nejvýše položeném hřišti v ČR, či jízdy na koni. Na své si tu přijde každý.
Rozptýlení můžete najít například na sáňkařské dráze, která je v provozu od roku 1900. Historické město Trutnov nabídne stín v podloubí renesančních a barokních domů či výlet na nedalekou tvrz - pozůstatek největší dělostřelecké tvrze plánovaného československého pevnostního systému.

Katalog

Tipy na výlet

Krkonošské muzeum

Krkonošské muzeum

V Krkonošském muzeu naleznete mnoho zajímavých položek z oblasti historie zimních sportů v Krkonoších a také unikátní mechanický betlém
zobrazit detailHodnotilo 1365 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.6/10

Polední kameny

Polední kameny

Nejznámější kameny v Krkonoších. Podle pověsti zde měl stát Krakonošův palác.
zobrazit detailHodnotilo 1747 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Krausovy Boudy

Krausovy Boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
zobrazit detailHodnotilo 579 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.2/10

Skiareál Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice

Lanová dráha Herlíkovice - Žalý (1 019 m n.m.) se nachází 4 km od Vrchlabí pro silnici na Špindlerův Mlýn, má vlastní parkoviště, kde se parkuje zdarma.
zobrazit detailHodnotilo 1447 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vá...
zobrazit detailHodnotilo 1263 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Zobrazit další (48 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se