Reklama

Turistická oblast

Krušné hory

základní popis:
Oblasti Krušných hor a Podkrušnohoří mají nezaměnitelný ráz. Hory a strmá údolí, lidé a mystika, kultura a historie, které daly této zemi přízvisko – země hor a pramenů. Jsou to nekonečné možnosti cyklistiky, pěší turistiky, areály pro zimní sporty a poslední dobou stále oblíbenější adrenalinové sporty a horolezectví v rozlehlých horských oblastech. To vše a navíc zajímavá města v podhůří anebo lázeňských střediskách s dlouhou historií a tradicí. Zdejší pobyty zpříjemňují malebné hrady a zámky, bohatý výběr přírodních nádrží a zajímavé technické a průmyslové památky připomínající dávné tradice těžby železných rud. Ochutnejte také zajímavá vína z Mostecka. Raritou jsou vinice vysazené na rekultivovaných výsypkách zdejších uhelných revírů, anebo jediné kamencové jezero na světě, které díky kamenci neobsahuje žádné živé organismy a je celoročně bezpečné pro koupání.

Katalog

Tipy na výlet

Na čtyřech kolečkách

Nově postavená cyklostezka z Ústí nad Labem po pravém břehu řeky Labe ve směru Děčín.
zobrazit detailHodnotilo 1556 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Meziboří

Meziboří

Mladé město sz. od Litvínova na svazích Krušných hor; vybudováno za socialismu na místě osady Šenbach jako velké sídliště (1957 přejmenováno na Meziboří); ústí sem tlaková š...
zobrazit detailHodnotilo 1630 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Městské historické sklepy Jirkov

Městské historické sklepy Jirkov

Unikátní systém chodeb z 2. poloviny 17. století
zobrazit detailHodnotilo 2146 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Dubí

Dubí

Lázeňské městečko severně od Teplic. Nejvýznamnější kulturní památkou je kostel Panny Marie z let 1898-1906, jenž je kopií benátského kostela Santa Maria dell\'Orto.
zobrazit detailHodnotilo 1560 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek se nachází na levém břehu řeky Ohře v deseti hektarovém, dendrologicky velmi cenném, anglickém parku z 20. a 70. let 19. století, ve kterém je 220 druhů stromů z celého světa.
zobrazit detailHodnotilo 1536 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Zobrazit další (56 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se