Reklama

Turistická oblast

Lednicko-valtický areál

základní popis:
Milovníky vodních radovánek a turistiky zcela určitě uchvátí tento slunný cíp Moravy s největším dochovaným zbytkem lužního lesa v Evropě. Množství historických zámků, archeologických památek, kolonád a lesních chrámů si pak získá všechny ostatní. Mezi dvěma centry – Valtice a Lednice – se rozkládá upravená krajina s množstvím rybníků a parků, v nichž jsou rozmístěny romantické stavby – Apollonův chrám, chrám Tří gracií, Lány a Pohansko.
V areálu jsou četné přírodní rezervace s dálkovými cyklistickými stezkami. Vykopávky dokazují, že již naši předci si tuto slunnou oblast vybrali jako obchodní tepnu, vždyť kdo by neznal Věstonickou Venuši? Krajina protkaná cyklostezkami a spousty možností, kde se můžete po jízdě podél prosluněných jihomoravských vinic osvěžit tím nejlepším co tento kraj nabízí - Moravskými víny. Pokud jste fandy slézání strmých svahů, tak neopomeňte navštívit Pálavu a nechte se unést nejen nádherným výhledem na Lednicko-valtický areál z ptačí perspektivy, ale i na tu všechnu krásnou flóru co tu kvete. Rozlehlé hladiny Novomlýnských nádrží přímo vybízejí k vodním radovánkám a jachtingu.

Katalog

Tipy na výlet

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov

Zámek tvořící výraznou dominantu města Mikulova. Původně na jeho místě stával hrad, který však byl přestavěn.
zobrazit detailHodnotilo 1601 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Hotel Pavlov

Hotel Pavlov

V malebné vesničce Pavlov nacházející se ve vinařské oblasti Mikulovsko, jsme pro Vás postavili hotel, který je projektován jak pro rekreaci tak pro pořádání školení, seminářů ...
zobrazit detailHodnotilo 1988 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

My Hotel

My Hotel

My hotel se nachází v Lednici na Moravě, v srdci Lednicko-Valtického areálu. Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les...
zobrazit detailHodnotilo 1822 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Kánoe nejen pro vodní skauty

Kánoe nejen pro vodní skauty

Scout je prostorná třímístná kánoe s ostrou špicí, plochým hranatým dnem, vylévacím rukávem, kolenními popruhy a mnoha různými doplňky.
zobrazit detailHodnotilo 1410 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Hotel Drnholec

Hotel Drnholec

Dovolujeme si vás přivítat v našem hotelu, který byl rekonstruován v roce 1995 do podoby anglického venkovského hotelu.
zobrazit detailHodnotilo 2161 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Zobrazit další (34 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se