Reklama

Turistická oblast

Moravský kras a okolí

základní popis:
Propletenci jeskyň poznávat krásu křehkého podzemního světa a ponorných řek. Doslova po železných cestách se můžete dostat od rozkvetlých luk a skalnatých údolí, kolem rybníků a větrných mlýnů až k starobylým hradům i zámečkům. Podívej se poutníče, kam šlapeš! Tajemné území krápníkových jeskyní s podzemní říčkou Punkvou a 138 m hlubokou propastí Macochou. Moravský kras je naše největší na nejkrásnější krasové území s vápencovými plošinami poseté závrty a škraby, s divokými kamenovitými údolí a žleby. Už pravěcí lidé tu zanechali svoje stopy, projděte se železnou stezkou a ta vám prozradí, že se tu vše již od pradávna točí kolem železa a jeho zpracování. Tato oblast přímo svádí k podnikání objevných výprav do podzemí, a to pokud se vám nechce jen chodit, můžete se po kraji toulat i koňmo. To vše a mnohé další možnosti odpočinku Vám nabízí tato perla přírody.

Katalog

Tipy na výlet

Jeskyně Výpustek

Jeskyně Výpustek

Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Má bohatou a z velké části i smutnou historii. Labyrint temných chodeb a dómů byl vytvořen ponorov...
zobrazit detailHodnotilo 1386 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Státní zámek Lysice

Státní zámek Lysice

Barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19.století, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům život...
zobrazit detailHodnotilo 1840 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Pustého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
zobrazit detailHodnotilo 2226 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
zobrazit detailHodnotilo 2197 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Arboretum Borotín

Arboretum Borotín

Zahradnictví a arboretum v Borotíně
zobrazit detailHodnotilo 1700 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Zobrazit další (41 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se