Reklama

Turistická oblast

Praha

základní popis:
Praha - matka měst jen jeden z přívlastků a i Praha stověžatá. Mimochodem těch věží je nejnověji spočítáno pět stovek, a to bez vížek a věžiček na měšťanských domech! Celá směsice esencí a stylů, které dodnes uvádějí mnohé turisty do transu. Naleznete zde všechno mystičko, v propletených staropražských uličkách Kafky a mnoha dalších. Či muzikálno, neboť do Prahy se hned po Vídni všichni sjížděli, aby tvořili svá velká díla. Proč? Duch místa. Místo - devět pahorků, to je o dva víc než Řím! Shluk všech, šílenství architektonických památek. V čele je bezkonkurenčně Pražský hrad. Vznosné linie palácových staveb, explodující najednou do kamenného výkřiku gotické katedrály, aby zas zklidněna majestátně pokračovala, narušena již jen dvojčaty věží kostela sv. Jiří a věží Černou v posledním taktu. Pohled podtržený kamennou krajkou mostu pod Hradem, druhého nejstaršího u nás, a jednoho z nejstarších v Evropě. Pro každou kapsu i chuť, náladu i nenáladu nabízí všehochuť zážitků město rozkročené nad řekou koketně meandrující z hlavního směru jiho-severního.
Praha si uchovala dodnes kouzlo neopakovaného prolnutí slohů 11. století. Stovky těch nejsoučasnějších lákadel dnes doplňují ony skutečně cenné nabídky požitků oka i ducha, které vnímavému návštěvníkovi servíruje Zlatá Praha. Dobrou chuť.
Víte, že... ? Kašny byly dříve hlavním zdrojem pitné vody v Praze. Stávaly na každém prostranství. Někdy to byly prosté roubené nádrže, jiné byly zdobeny plastikami s antickými, biblickými a přírodními motivy. Spisovatel Ignát Hermann uvádí, že v Praze bylo v 19. století více než 400 kašen, z toho přes 70 veřejných, ostatní byly soukromé.

Katalog

Tipy na výlet

Lapidárium Národního muzea

Lapidárium Národního muzea

Před deseti lety bylo Lapidárium zařazeno mezi 10 nejkrásnějších muzejních expozic Evropy a stále má co nabídnout. Mimo jiné originály soch z Karlova mostu.
zobrazit detailHodnotilo 2420 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Památník Jaroslava Ježka (Modrý pokoj)

Památník Jaroslava Ježka (Modrý pokoj)

Prostředí, kde známý hudební skladatel (1906-1942) žil a tvořil
zobrazit detailHodnotilo 1666 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.8/10

Vyšehrad

Vyšehrad

Bájné místo opředené mnoha pověstmi. V současnosti zaujme mimo jiné kapitolním chrámem sv. Petra a Pavla, rotundou a zejména velmi pěkným parkem.
zobrazit detailHodnotilo 3191 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Trojský zámek

Trojský zámek

Na břehu řeky Vltavy, na okraji města Prahy, se nachazí barokní zámek s francouzskou zahradou. Nemusíte nutně platit vstupné, oko potěšíte i ve volně přístupné zahradě.
zobrazit detailHodnotilo 2551 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Zřícenina Baba

Zřícenina Baba

Zdánlivě nevýznamná zřícenina nabízí zajímavý pohled na Prahu a procházku v místním lesíku. V nočních hodinách potěší pěkným nasvícením.
zobrazit detailHodnotilo 3008 uživatelů. Průměrné hodnocení 6/10

Zobrazit další (400 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se