Reklama

Turistická oblast

Opavské Slezsko

základní popis:
Kouzlo historické perly Slezska. V milovnících historie Opavsko probudí skrytou touhu putovat a nechat se zlákat krásnými romantickými zámky v Raduni či Kravařích, kde si v zámecké zahradě dokonce zahrajete golf. Velkou tradici tu však mají také církevní objekty. Trumfem oblasti je gotický kostel sv. Ducha s přemyslovskou kryptou a minoritským klášterem, ale najdete zde i další poutní místa. Spolu s historickým odkazem jdou i umělecké památky oblasti, zajímavá muzea a větrný mlýn, kolem něhož se rozrostl menší skanzen lidových staveb. Ovšem na Opavsku si bohatě užijete i krás přírody s ojedinělým porostem cizokrajných i domácích dřevin v Novém dvoře, bukovými lesy pralesního charakteru s romantickými sceneriemi a vyhlídkami, raritou svého druhu u nás.

Katalog

Tipy na výlet

Bolatice

Bolatice

Starobylá slezská obec Bolatice leží v jižní části Hlučínské pahorkatiny necelých 6 km na severovýchod od města Kravař ve Slezsku, nedaleko hranic s Polskem.
zobrazit detailHodnotilo 2164 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.8/10

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum

Slezské zemské muzeum je nejstarší a co do velikosti a bohatosti sbírkových fondů patří mezi tři nejvýznamnější muzea na území našeho státu.
zobrazit detailHodnotilo 1924 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Historická výstavní budova Slezského zemského muzea

Historická výstavní budova Slezského zemského muzea

Budova byla vystavěna pro potřeby uměleckoprůmyslového muzea, založeného v Opavě v roce 1882 z podnětu Obchodní a živnostenské komory, která také stavbu financovala, a to na poze...
zobrazit detailHodnotilo 1923 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.8/10

Areál Albertovec

Hřebčín, restaurace, vinárna, galerie.
zobrazit detailHodnotilo 2824 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Historické centrum Opavy

Historické centrum Opavy

Opava je půvabné historické město, které se rozkládá v mírné pahorkatině na soutoku řek Opavy a Moravice. Turisté ji navštěvují zejména pro její bohatou historii, četné archite...
zobrazit detailHodnotilo 2093 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zobrazit další (25 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se