Reklama

Turistická oblast

Slovácko

základní popis:
Kraj protikladů, elixír života pro vyznavače slunce a odpočinku, ovšem i svět bohatý na lidové písně a uchované tradice a kroje. Na severu vystupují hluboké listnaté lesy Ždánicka a pohoří Chřiby, jih lemuje hřeben Bílých Karpat, místo rozsáhlých luk s roztroušenými políčky, sady a pastvinami. Hned vedle spatříme zvlněný kraj vinohradů, plný starodávných poutních míst a krajových kulinářských specialit, které nám zcela jistě znovu nabijí tělo a duši energií. Mezi tím vším pak široké údolí plné luk a lesů protnuté řekou Moravou. Ať Vás již okouzlí projížďka lodí po Baťově kanálu, stylové podzemní vinotéky a sklepní vinárny, vyhlídkové lety horkovzdušným balónem anebo svět lidových písní, krojů a tradičních řemesel, stále zůstane něco víc k prozkoumání a budete odcházet naplněni nezapomenutelnými dojmy. Zdejší kraj a nekonečné kilometry výletních cest lákají k prověření vaší výkonnosti.

Katalog

Tipy na výlet

Muzeum Žarošice

Muzeum Žarošice

Původní pracovní nástroje řemeslníků, lidové kroje, hračky, vinařský lis, malovaný nábytek nebo divadelní opona přiblíží historii žarošické oblasti.
zobrazit detailHodnotilo 2540 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Národní ústav lidové kultury

Národní ústav lidové kultury je státní příspěvkovou organizací, která je přímo řízena Ministerstvem kultury České republiky.
zobrazit detailHodnotilo 2139 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Templářské sklepy Čejkovice

Templářské sklepy Čejkovice

Tradiční pěstování hroznů a výroba vína je pro nás věcí cti, úcty, nadšení ale i pýchy z vykonané práce. Pokračování zkušeností a tradice, jež se dědí z pokolení na poko...
zobrazit detailHodnotilo 2286 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.6/10

Kostel sv. Archanděla Michaela

Kostel sv. Archanděla Michaela

kostel
zobrazit detailHodnotilo 1780 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.7/10

Šardice

Šardice

jihomoravská obec
zobrazit detailHodnotilo 1549 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.8/10

Zobrazit další (32 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se