Reklama

Turistická oblast

Tachovsko - Stříbrsko

základní popis:
Brána časů husitských a období těžby stříbra a hornictví. Oblast dvou tváří. Podél česko-německých hranic téměř liduprázdný Český les, pod ním směrem na východ hustě osídlené okolí měst Tachov a Stříbro s atraktivním okolím několika řek. Odlehlost propůjčila Českému lesu zvláštní kouzlo. Projděte se původní bučinou a okolo rašelinišť. Oblast kolem Tachova a Stříbra díky tomu představuje ideální místo pro klidnou rekraci, báječný cíl pro romantiky a milovníky samoty. Na kole i pěšky můžete celé dny putovat klikatými lesními cestami mezi omšelými balvany a nepotkat ani živou duši. Vydejte se naučnou stezkou Historie hornictví na Střibrsku, k malebným zříceninám anebo do zachovalé štoly po těžbě stříbra a jiných rud včetně Mramorové jeskyně. Ztracené v houštinách tu zbývají ještě poslední stopy kdysi prosperujících vsí, venkovských kostelů a hřbitovů, tiché připomínky někdejšího obydleného kraje, kde se zastavil čas. Není mnoho míst s tolika stopami lidí v krajině. Některé zmizely v nenávratnu, jiné jsou pozvolna znovu objevovány - ale pátrání po nich stojí za to.

Katalog

Tipy na výlet

Tachov

Tachov

Významnými památkami města jsou hrad, gotický kostel Nanebevzetí P.Marie, klasicistní zámek na místě původního hradu, barokní Husmannův mlýn a františkánský klášter ( dnes muz...
zobrazit detailHodnotilo 1818 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.6/10

Rozhledna na Bohušově vrchu

Rozhledna na Bohušově vrchu

Rozhledna na Bohušově vrchu pochází z roku 1909.
zobrazit detailHodnotilo 1683 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.4/10

Chodov

Chodov

Chodov patří k lokalitám Sokolovska s nejstaršími historicky doloženými počátky.
zobrazit detailHodnotilo 2093 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.2/10

Pivní lázně

Pivní lázně

Příjemná relaxace po náročném dni, zpestření víkendu i léčivá procedura. To všechno představují pivní lázně vybudované nedaleko Mariánských lázní, v Chodové Plané.
zobrazit detailHodnotilo 3519 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Rozhledna Babylon - Okolí dalešické přehrady

Rozhledna Babylon - Okolí dalešické přehrady

Jedna z našich nejstarších a nejkrásnějších rozhleden stojí v oblasti Českomoravské vrchoviny,na temeni Zeleného vrchu nad obcí Kramolín.
zobrazit detailHodnotilo 2304 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Zobrazit další (10 tipů na výlet)

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Doporučujeme

Přihlašte se