Autosalon veteránů

Vyrazíte-li do Krkonoš, případně budete-li mít cestu přes Novou Paku, rozhodně se zastavte ve zdejším autosalonu klasických sportovních vozidel. Kousek za cedulí označující začátek obce, v budově staré továrny, se za výlohou leskne několik desítek veteránů více či méně věhlasných značek.

Oproti technickému muzeu, kde se můžete dívat zejména na exponáty z počátku výroby automobilů, bude novopacký autosalon působit trochu moderně. Zdejším vozům je málokdy více než čtyřicet let. Přesto dokáží zaujmout víc, než mnohý vůz z první republiky. Střední generace zde najde mnohdy vysněná auta svého mládí. Namátkou jmenujme Porsche 911 z roku 1976, Ford Mustang 289 Cabrio z poloviny šedesátých let nebo Rols-Royce Silver Shadow z 1977. Pak stačí udělat pár kroků a budete stát kousek od Mercedesu SL z roku 1976, o jehož tvarech se rozhodně nedá říci, že jsou vyvážené.

Reklama

Vybírat můžete mezi vozy po kompletní renovaci, s cenovkou vyšší než slušně vybavená oktávka, ale i stroji, které sláva teprve čeká. Zatímco pomyslným vrcholem byl v době naší návštěvy Austin-Healey 3000 MK 3 vyrobený v roce 1965 s cenovkou atakující 800 tisíc, na opačném konci stál nepojízdný Peugeot 202 ze začátku čtyřicátých let, který na své znovuzrození teprve čeká.

Otevírací doba:

Po-So: 9-12, 13-17

Dopravní dostupnost:

Auto můžete zaparkovat přímo u objektu na rozšířené krajnici nebo v rovnoběžné ulici u bytových domů.

Interneotvé stránky: http://www.ultranet.cz/autosluzby/

Reklama